HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Виц на денот

      

Паѓа Мујо од единаести кат и секако се собрале многу луѓе околу него. Мујо станува ко ништо да не било и Хасо доаѓа и го прашува што се собрале толку луѓе а Мујо вика:
- Неам појма и јас сега дојдов!

Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Statistics
Постојат b>50 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е janitan

Нашите членови се испратиле точно 321 мислења in 200 subjects
РЕКЛАМИ
ПРИАТЕЛИ

КОНТАКТ
КОНТАКТ
Март 2020
ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar

 

 Мујо и Хасо

Go down 
АвторПорака
ZAJCEV
Admin
ZAJCEV

Број на мислења : 142
Join date : 2008-10-03
Местолокација : СКОПЈЕ

Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitimeЧет 30 Окт 2008, 18:55

....
Вратете се на почетокот Go down
http://bez-ime.macedonianforum.net
ZAJCEV
Admin
ZAJCEV

Број на мислења : 142
Join date : 2008-10-03
Местолокација : СКОПЈЕ

Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitimeЧет 30 Окт 2008, 18:55

Мујо и Хасо си купиле нов мотор и заспале, дошле крадци и го украле моторот и им оставиле прасе.
Кога се разбудиле од спиење Мујо седнал на прасето и му ги вртел ушите кога тргнало да оди, одело, одело и застанало да моча и Мујо викал:
- Хасо на моторот му истече горивото и потоа продолжило да оди и пак застанало да сере и Мујо викал на Хасо:
- На моторот деловите му испаднаа!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://bez-ime.macedonianforum.net
ZAJCEV
Admin
ZAJCEV

Број на мислења : 142
Join date : 2008-10-03
Местолокација : СКОПЈЕ

Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitimeЧет 30 Окт 2008, 18:55

Мујо бил тешко болен. Неговата жена Фата отишла да го посети. Кога дошла се поздравиле и таа му реклa:
-Мујо, да ти кажам што ми се случи по патот!?
-Што!!??
-Повикнав јас такси и на сред пат погледнав во торбата ми го нема паричникот!!!
-И!?
-Му објаснив на возачов и тој ми рече:
-Не се плашете госпоѓо се тоа јас ке средам...
-И Мујо, одедаш возачот скрена во една уличка ми се заврти и ми рече:
-Госпоѓо ако ве го нема паричникот, бирајте:
-Или ке ми го попушите или ке ми испеете некоја песна!!!
Мујо веднаш рекол:
-И која пена му испеа!?
-Па Мујо, па мислиш ли ти дека мене ми е до песна кога ти си во болница!?!
Вратете се на почетокот Go down
http://bez-ime.macedonianforum.net
ZAJCEVmk96Број на мислења : 66
Join date : 2008-10-10

Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitimeПет 31 Окт 2008, 19:48

Паѓа Мујо од единаести кат и секако се собрале многу луѓе околу него. Мујо станува ко ништо да не било и Хасо доаѓа и го прашува што се собрале толку луѓе а Мујо вика:
- Неам појма и јас сега дојдов!
Вратете се на почетокот Go down
ZAJCEVmk96Број на мислења : 66
Join date : 2008-10-10

Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitimeПет 31 Окт 2008, 19:49

Како умрел Хасо?
Го погодиле со снајпер во прст!
- Но тогаш го чепкал носот.
Вратете се на почетокот Go down
ZAJCEVmk96Број на мислења : 66
Join date : 2008-10-10

Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitimeПет 31 Окт 2008, 19:49

Го сретнува Мујо, Хасо во град како носи нешто под мишката:
-Што ти е тоа улав Мујо?
-Гаќи.
-А што ке ти се Мујо гаќи?
-Па за да ги носам под панталоните.
-Па ти си улав зашто тоа го правиш?
-Па нели гледаш дека е потопло и похигиенски!
-Епа ако е така морам и јас да пробам.
Оди Мујо во продавница и купува гаќи,одма ги облекува и оди понатаму.
Прошло некое време,а него му се присрало.
Он по навика отишол во паркот зад некое дрво,ги соблекол панталоните (но ги заборава гаќите) и чучнива...
Се исрал Мујо и веднаш донел заклучок:
-Стварно со овие гаќи е потопло-погледнува зад себе а нема ниту едно гомно,а и хигиенски е!!!
Вратете се на почетокот Go down
ZAJCEVmk96Број на мислења : 66
Join date : 2008-10-10

Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitimeПет 31 Окт 2008, 19:49

Дошол Мујо на граница, па цариникот го прашува:
Алкохол?
- Не.
Цигари?
- Не.
Кафе?
- Е, кафе може.
Вратете се на почетокот Go down
ZAJCEVmk96Број на мислења : 66
Join date : 2008-10-10

Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitimeПет 31 Окт 2008, 19:50

Хасо имал проблеми со памтењето. Често му се случувало што и да каже веднаш го заборави. Немало друг лек освен да оди на доктор. Докторот загрижено го прашува:
-А од кога тоа?
-Што од кога докторе? - одговара Мујо.
Вратете се на почетокот Go down
ZAJCEVmk96Број на мислења : 66
Join date : 2008-10-10

Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitimeПет 31 Окт 2008, 19:50

Седат Мујо и Хасо во парк. Мујо е целиот во солзи и не може да се соземе. Хасо го забележува и го прашува:
Што е работата Мујо? На тоа Мујо одговара: Абе дома имам многу проблеми....Жена ми почна да не ме забележува.....
И по долго плачење му се исповеда на Хасо:Море Хасо знаеш дека жена ми била педер?
Овај зачудено го гледа и му вели: Педер беше она да сакаш мажи?
Вратете се на почетокот Go down
ZAJCEVmk96Број на мислења : 66
Join date : 2008-10-10

Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitimeПет 31 Окт 2008, 19:51

Мујо и Хасо отишле в банка и чекаат на ред.
Стигнале до шалтерот и службеничката им се дере нешто.
Мујо му вели на Хасо:
- Пријателе, доживеав дежа му!
Хасо:
- не е дежа му, туку дежа ву се вика!
Мујо:
- не бе, дежа му !
Хасо:
- е оти дежа му?
Мујо:
- Ми се чини дека ја имам видено оваа крава негде!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Мујо и Хасо Empty
ПишувањеПредмет: Re: Мујо и Хасо   Мујо и Хасо Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Мујо и Хасо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Хумор :: Вицеви-
Отиди до: