HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Виц на денот

      

Паѓа Мујо од единаести кат и секако се собрале многу луѓе околу него. Мујо станува ко ништо да не било и Хасо доаѓа и го прашува што се собрале толку луѓе а Мујо вика:
- Неам појма и јас сега дојдов!

Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Statistics
Постојат b>50 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е janitan

Нашите членови се испратиле точно 321 мислења in 200 subjects
РЕКЛАМИ
ПРИАТЕЛИ

КОНТАКТ
КОНТАКТ
Март 2020
ПонВтоСреЧетПетСабНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar

 

 берлускони: обама е „млад, убав и исончан“

Go down 
АвторПорака
ZAJCEV
Admin
ZAJCEV

Број на мислења : 142
Join date : 2008-10-03
Местолокација : СКОПЈЕ

берлускони: обама е „млад, убав и исончан“ Empty
ПишувањеПредмет: берлускони: обама е „млад, убав и исончан“   берлускони: обама е „млад, убав и исончан“ Icon_minitimeНед 09 Ное 2008, 13:37

жестоки критики до италијанскиот премиер силвио берлускони за несекојдневниот комплимент до новиот американски претседател. „обама е млад, убав и исончан човек“, изјави берлускони.

со транспаренти на кои пишува „подобро да си исончан, отколку да бидеш ќелаво џуџе“, жителите на италија го изразија своето незадоволство од овој гаф на берлускони.

„ова е голем гаф, берлускони ќе мора да си ги повлече зборовите. тогаш ќе се брани дека ова е грешка на обама зошто ставил премногу шминка насебе и затоа не знаел дека е афро-американец“, изјави жител на италија.

опозицијата во италија смета дека берлускони паднал многу ниско и побара веднаш да му се извини на обама, сметајќи дека ваквиот коментар негативно ќе влијае врз имиџот на италија на меѓународна сцена.

„многу сум разочаран со изјавата на премиерот за една толку важна работа за светот и сад “, вели џин леонард туади, член на парламентот во италија.

партијата на берлускони излезе во негова заштита, објаснувајќи дека шегата на премиерот е само хумористична забелешка, која би ја направил секој повозрасен човек кон својот помлад член од семејството.

берлускони е познат по своите невкусни шеги, но овојпат неговите жртви не се жените, сексот или комунистите, туку новиот американски претседател.

на оние кои го критикуваат и со тоа покажуваат дека немаат чувство за хумор, берлускони ветил дека ќе им врачи награда „за најголем глупак“.
__________________
Вратете се на почетокот Go down
http://bez-ime.macedonianforum.net
 
берлускони: обама е „млад, убав и исончан“
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Македонија и свет :: Свет, случувања, македонска дијаспора-
Отиди до: