HomeHome  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Виц на денот

      

Паѓа Мујо од единаести кат и секако се собрале многу луѓе околу него. Мујо станува ко ништо да не било и Хасо доаѓа и го прашува што се собрале толку луѓе а Мујо вика:
- Неам појма и јас сега дојдов!

Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Statistics
Постојат b>50 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е janitan

Нашите членови се испратиле точно 321 мислења in 200 subjects
РЕКЛАМИ
ПРИАТЕЛИ

КОНТАКТ
КОНТАКТ
Декември 2018
ПонВтоСреЧетПетСабНед
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar

Share | 
 

 Хардвер

Go down 
АвторПорака
ZAJCEV
Admin
avatar

Број на мислења : 142
Join date : 2008-10-03
Местолокација : СКОПЈЕ

ПишувањеПредмет: Хардвер   Нед 09 Ное 2008, 14:56

Машинската опрема на компјутерот или хардвер (англиски: hardware) како ќе биде конфигуриран, зависи од намената на персоналниот компјутер и од задачите кои треба да ги извршува. Хардверот всушност го претставува физичкиот дел од компјутерскиот систем т.е., електричните и електронските компоненти напр. печатените кола, електромеханичките компоненти напр. дисковите и механичките компоненти напр. кутијата, лежиштата, уредите за поврзување во мрежа итн.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://bez-ime.macedonianforum.net
 
Хардвер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Компјутери и технологија :: Хардвер-
Отиди до: