HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Виц на денот

      

Паѓа Мујо од единаести кат и секако се собрале многу луѓе околу него. Мујо станува ко ништо да не било и Хасо доаѓа и го прашува што се собрале толку луѓе а Мујо вика:
- Неам појма и јас сега дојдов!

Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Statistics
Постојат b>50 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е janitan

Нашите членови се испратиле точно 321 мислења in 200 subjects
РЕКЛАМИ
ПРИАТЕЛИ

КОНТАКТ
КОНТАКТ
Април 2020
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar

 

 Kако да провериш каде ти е произведен телефонот(колко е квалитетен)

Go down 
АвторПорака
ZAJCEV
Admin
ZAJCEV

Број на мислења : 142
Join date : 2008-10-03
Местолокација : СКОПЈЕ

Kако да провериш каде ти е произведен телефонот(колко е квалитетен) Empty
ПишувањеПредмет: Kако да провериш каде ти е произведен телефонот(колко е квалитетен)   Kако да провериш каде ти е произведен телефонот(колко е квалитетен) Icon_minitimeНед 09 Ное 2008, 16:43

Притисни на следниве копчиња на твојот мобилен: *#06# и ќе ти се појави меѓународниот код за идентитет на мобилна опрема.

потоа, провери ги седмата и осмата бројка од кодот:


123456789 101112131415


доколку седмиот и осмиот број се 02 или 20, значи дека телефонот е произведен во емиратите, односно е со многу лош квалитет.

доколки седмиот и осмиот број се 08 или80, значи дека е произведен во германија, што не е лошо.

доколку седмиот и осмиот број се 01 или 10, значи дека е произведен во финска, што е одлично.

доколку седмиот и осмиот број се 00, значи дека е произведен во оригиналната фабрика на производителот, што значи дека е со најдобар квалитет.

доколку седмиот и осмиот број се 13, тогаш значи дека е произведен во азербејџан, и е опасен по здравјето.

мојот е 00
Вратете се на почетокот Go down
http://bez-ime.macedonianforum.net
 
Kако да провериш каде ти е произведен телефонот(колко е квалитетен)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Компјутери и технологија :: Мобилни телефони и телефонија-
Отиди до: