HomeHome  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Виц на денот

      

Паѓа Мујо од единаести кат и секако се собрале многу луѓе околу него. Мујо станува ко ништо да не било и Хасо доаѓа и го прашува што се собрале толку луѓе а Мујо вика:
- Неам појма и јас сега дојдов!

Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Statistics
Постојат b>50 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е janitan

Нашите членови се испратиле точно 321 мислења in 200 subjects
РЕКЛАМИ
ПРИАТЕЛИ

КОНТАКТ
КОНТАКТ
Јануари 2019
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar

Share | 
 

 Општо

Go down 
АвторПорака
Mile PanikaБрој на мислења : 13
Join date : 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Општо   Чет 13 Ное 2008, 22:55

Седат двајца каубојци во салун:
- Го гледаш оној на шанк?
- Кој бе, десет луѓе се?
- Оној со шеширот.
- Сите се со шешир.
- Оној што пие виски.
- Сите пијат.

Се изнервирал типот и убил 9 од оние 10 на шанк.
- Е оној што остана.
- Е што тој?
- Многу ме нервира, некој ден ќе го убијам!
Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Mile PanikaБрој на мислења : 13
Join date : 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Општо   Чет 13 Ное 2008, 22:56

Умрел Бил Гејтс и отишол кај Св.Петар кој не знаел дали да го прати во Рајот или во Пеколот.
- Били, имаш ти големи заслуги за човештвото, ама тоа windows, па плави екрани...Оди види како e на двете места па кај сакаш таму ќе те пратам.
Отишол Бил во Рајот - природа, ангели, зеленило...
Во Пеколот - журки, голи жени, изобилие...
И посакал да оди во Пеколот.

После некој ден отишол Св.Петар да го посети, а Бил на ражен го печат ѓаволите.
- Добро бе Св.Петре првпат кога бев тука не беше вака!
- Е па тоа беше ДЕМО.
Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Mile PanikaБрој на мислења : 13
Join date : 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Општо   Чет 13 Ное 2008, 23:00

П: Што е евреин со боца плин на грб?
О: Зависник
-----
П: Што е евреин со две боци плин на грб?
О: Дилер
-----
П: Што е евреин со три боци плин на грб?
О: Трилер
-----
П: Што е евреин со полн камион боци плин?
О: Камионџија...
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Mile PanikaБрој на мислења : 13
Join date : 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Општо   Чет 13 Ное 2008, 23:01

Некогаш одамна дошол господ кај Адам и му вели:
Г: „Имам за тебе добри и лоши вести„
А: „Кажи ги прво добрите„
Г: „Имам два нови органи за тебе. Едниот се вика мозок, со кој ќе можеш да размислуваш, а другиот се вика пенис, со кој ќе можете да имате деца со Ева и да се размножувате„.
А: „Пред да пукнам од радост кажи ми ја и лошата вест?„
Г: „Лошата вест е што твоето тело нема доволно крв за да работат и двата органа истовремено!„
Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Mile PanikaБрој на мислења : 13
Join date : 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Општо   Чет 13 Ное 2008, 23:04

Сексуално воспитување, епизода дедо и внуче...
Д: Внучко дали знаеш што ке добиеш ако му го изд*каш на слон?
В: Па спе*ма од слон дедо.
Д: А ако му го изд*каш на лав?
В: Спре*ма од лав, ама си досадеен.
Д: Добро, само уште ова, што ќе добиеш ако му го изд*каш на дедо, а?
В: Спе*ма од дедо!
Д: И?
В: ???
Д: Чоколадце...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Mile PanikaБрој на мислења : 13
Join date : 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Општо   Чет 13 Ное 2008, 23:05

Фудбалер на постела пред умирање.
- Жено, колку пати си ме варала до сега?
- Три пати
- Кога?
- Ти текнува кога тренерот не те пушташе да играш?
- Да.
- Е после те пушташе.А ти текнува кога не ти подаваа соиграчите?
- Да.
- Е после ти подаваа. А кога ти свиреше публиката?
- Ми текнува
- А после кога ти аплаудираа?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Mile PanikaБрој на мислења : 13
Join date : 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Општо   Чет 13 Ное 2008, 23:07

Се собрале човековите органи да изберат кој ќе им биде газда во куќата. Мозокот бил најпаметен, срцето пумпало крв за сите, белите дробови земале воздух...
Гласале и го избрале мозокот како најпаметен да биде газда.
Арно ама, се заинатил г'зот, сакал он да биде газда. Органиве му викале као дека он само седи и сере, за ништо не го бива, и не сакале да чујат.
Г'зот се заинатил и престанал да сере.
По некое време полека почнале да се разболуваат многу органи и виделе не виделе го избрале за газда.

Наравоучение: За да бидеш газда не треба да си паметен. Треба само да седиш и да сереш!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Општо   

Вратете се на почетокот Go down
 
Општо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Хумор :: Вицеви-
Отиди до: